AKTUALNOŚCI


BARDZO DOBRE WYNIKI ZAWODNIKÓW MKS NEPTUN STARGARD

W minionym tygodniu zakończył się letni sezon startowy dla pływaków w kategoriach: młodzików 12 i 13 lat, juniorów 14 i 15 lat.
    Niżej wymienione zawody są to Mistrzostwa Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych.
    
    1.    Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 lat /II runda 12-13 czerwca 2014r. w Szczecinie/.
    MKS Neptun reprezentowali: Aleksandra DRAPIŃSKA, Gabriela GAŁAGUZ, Emma SOBCZAK, Kacper IWANIUK, Oliwer KOROLCZUK, Mateusz ŚWIERBIOŁEK. Najlepsze wyniki uzyskała w Szczecinie Gabriela Gałaguz zajmując pierwsze miejsce i złoty medal w konkurencji 100 m stylem dowolnym i dwa brązowe medale w stylu klasycznym na dystansach 100 i 200m.
     
    2.    Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13 lat /II runda 28-29 czerwca 2014r. w Gorzowie/.
    MKS Neptun reprezentowali : Zuzanna MARCZUK, Julia MIĄSKO, Zuzanna MYSIOREK, Patryk AMROŻY, Filip KANIA, Bartosz PABICH. W Gorzowie startowały 32 kluby reprezentujące Polskę Północno-Zachodnią.
    Bardzo dobre wyniki uzyskali:
    - Bartosz Pabich II na 400 m stylem dowolnym i IV na 100m stylem dowolnym
    - Julia Miąsko IV na dystansach 100 m stylem motylkowym i 200 m stylem zmiennym V na dystansie 400 m stylem dowolnym i VI na dystansie 100 m stylem dowolnym.
    - Zuzanna Marczuk zajęła VII miejsce na dystansie 400 m stylem dowolnym.
     
    3.    Mistrzostwa Polski Juniorów 14 lat w Dębicy /4-6 lipca 2014r./
    Nasz Klub reprezentowała Gabriela KISIEL i zajęła wysokie lokaty w st ... czytaj więcej >>


    MKS Neptun - 08.14.2014


KAROL OSTROWSKI MISTRZEM i WICEMISTRZEM POLSKI 15 latków!!! „LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 15 LAT w PŁYWANIU” – 18-20 lipca 2014 roku m. Gliwice.

Podczas rozgrywanych „Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 15-sto letnich w pływaniu” zawodnik MKS Neptun Karol OSTROWSKI zdobył Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Polski.Letnie MP 15 latków rozegrane zostały na pływalni na pływalni „Olimpijczyk” m. GLIWICE w dniach 18 – 20 lipca 2014 roku.
    Pierwszy medal LMP 15 lat Karol Ostrowski wywalczył już pierwszego dnia na dystansie 50 m stylem dowolnym. Przed eliminacjami na liście zgłoszonych zawodników Karol był wystawiony z pierwszym czasem, w tej konkurencji startował jako faworyt do złota. W eliminacjach uzyskał czas 0:24,69 zajmując drugie miejsce. W popołudniowym finale końcowej ściany dotknęło jednocześnie dwóch zawodników, co najważniejsze jednym z nich był Karol. Osiągnięty wynik 0:24,45, to nowy rekord życiowy okraszony złotym medalem LMP 15 latków, tytułem Mistrza Polski.  Podczas dekoracji na najwyższym stopniu podium stanęli Karol OSTROWSKI (MKS Neptun) i Kacper STĘPNIAK (KRONA Swim Kielce).
    Drugi dzień mistrzostw i kolejny sukces Karola, zdobycie Srebrnego medalu i tytułu Wicemistrza Polski na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Już poranne eliminacje pokazały, że w tej konkurencji Karol ma szanse na kolejny medal. Podczas popołudniowego  finału miejsca medalowe Karol atakował z czwartej lokaty. Trening skoku startowego do grzbiety, pod okiem trenera pana Jacka MICIULA ćwiczony podczas zgrupowania na pływalni w Drzonkowie, z wykorzystaniem tablicy OMEGA, przyniósł sukces w postaci srebrnego krążka.
    Pozostałe starty Karola, zwłaszcza n ... czytaj więcej >>


    MKS Neptun - 07.14.2014


„LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 14 LAT w PŁYWANIU” – 04-06 lipca 2014 roku m. Dębica.

Gospodarzami „Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 14 letnich w pływaniu” były miasto Dębica i Podkarpacki OZP, zawody rozegrane zostały w dniach 04 – 06 lipca 2014 roku, na bazie pływalni Miejskiego Ośrodka i Sportu i Rekreacji w Dębicy. Jedyną reprezentantką klubu i Miasta w LMPJ 14 letnich była Gabriela KISIEL. Opiekę nad zawodniczką sprawował trener Pan Zbigniew MARKIEWICZ.
    Letnie MPJ 14-sto letnich w pływaniu (r. 2000) były zwieńczeniem rocznych treningów oraz przepracowanego BPS podczas zgrupowań Kadry Województwa Juniorów Młodszych. Nasza zawodniczka osiągniętymi wynikami w ubiegłym roku kalendarzowym, a w szczególności wynikami i zdobytym brązowym medalem ZMPJ 14-sto letnich w miesiącu marzec 2014r., otrzymała powołanie do Kadry Narodowej B na 2014 rok oraz została objęta programem przygotowań do startu w LMPJ.
    Podczas LMPJ 14 letnich Gabrysia startowała pięć razy, zajmując wysokie lokaty na dystansach:
    VII m (Finał A) – 200 m stylem klasycznym (w eliminacjach miejsce VI)
    XI m (Finał B) – 100 m stylem klasycznym ( w eliminacjach miejsce XIII)
    XV m (Finał B) – 50 m stylem klasycznym ( w eliminacjach miejsce XV)
    Ocenę startów Gabrysi, jak również młodszych i starszych zawodników startujących w swoich – rocznikowych MP, MDMM, dokonana zostanie po przedstawieniu przez kadrę trenersko – instruktorską sprawozdania z osiągniętych wyników i lokat swoich podopiecznych.
    Szczegółowe wyniki z LMPJ 14 letnich, dostępne są na stronie www.megatiming.pl w zakł ... czytaj więcej >>


    MKS Neptun - 07.14.2014


„Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13 letnich - II Runda”

Zawodnicy rocznika 2001, w dniach 28 - 29 czerwca 2014 roku, wzięli udział w „Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12 letnich - II Runda”, zawody pływackie przeprowadzone zostały na pływalni „CSR Słowianka” w m. Gorzów Wlkp., opiekę na zawodnikami sprawowała kadra szkoleniowa, Panowie Zbigniew Markiewicz i Grzegorz Kunicki.
    Wśród naszej reprezentacji liczącej sześcioro zawodników, największy sukces sportowy osiągnął Bartosz PABICH, który wywalczył srebrny medal na dystansie 400 m stylem dowolnym, oraz wywalczył IV miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym.
    Na słowa uznania zasługują Julia MIĄSKO, która dwukrotnie wywalczyła miejsca IV na dystansach 100 m stylem motylkowym i 200 m stylem zmiennym, miejsce V na dystansie 400 m stylem dowolnym oraz miejsce VI na dystansie 100 m stylem dowolnym. Jak również Zuzanna MARCZUK, która wywalczyła VII lokatę na 400 m stylem dowolnym.
    W klasyfikacji drużynowej nasz bardzo skromna reprezentacja zajęła bardzo dobre miejsce 31 na 122 kluby.
    Szczegółowe wyniki z rozegranych MDMM 13 latków – II Runda, dostępne są na stronie internetowej www.megatiming.pl/centralne
    W chwili obecnej oczekujemy sporządzenia na szczeblu ogólnopolskim zestawienia wszystkich zawodników rocznika 2001, którzy wystartowali w I i II Rundzie MDMM 13 latków. Zestawienia wszystkich zawodników, dostępne będzie na stronie PZP (www.pzp.pl) ... czytaj więcej >>


    MKS Neptun - 07.14.2014


Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci 10-11 lat - OGÓLNOPOLSKIE ZESTAWIENIE WYNIKÓW

Komisja pod przewodnictwem Pana Kazimierza PIECZORY, opracowała „Ogólnopolskie zestawie wyników dzieci 10 i 11 lat”. Zawodnicy, aby zostać sklasyfikowanym w ogólnopolskim zestawieniu musieli wytarować i ukończyć cztery konkurencje.
    Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem MKS Neptun w rankingu został Maciej SZMIT r.2004, zajmując 21 miejsce wśród 10 latków, któremu należą się słowa uznania i gratulacje, jak również wszystkim pozostałym, którzy zostali sklasyfikowani w Ogólnopolskim Zestawieniu!
    Lokaty naszych zawodników, ilość zdobytych punktów oraz ogólna ilość sklasyfikowanych zawodników w danym roczniku:
     
    Dziewczęta 10 lat (rocznik 2004) – sklasyfikowanych: 580 zawodniczek
    144. Amelia MAĆKOWIAK           – 728 pkt.
    205. Natalia JARZYNA                  – 652 pkt.
    213. Weronika PUCIATO              – 645 pkt.
    230. Zuzanna JAGODZIŃSKA    – 629 pkt.
    315. Gabriela KUNICKA                – 540 pkt.
     
    Chłopcy 10 lat (rocznik 2004) – sklasyfikowanych: 572 zawodników
    21. Maciej SZMIT                           – 734 pkt.
    121. Olivier L ... czytaj więcej >>


    MKS Neptun - 06.14.2014


MIĘDZYNARODOWY MEETING PŁYWACKI Z OKAZJI DNI MORZA – 20 – 22.06.2014r. m. Szczecin

Działacze ZOZP i MKP Szczecin po raz trzeci zorganizowali „Międzynarodowy Meeting Pływacki z Okazji „DNI MORZA 2014”.  Trzydniowe zmagania pływaków zaplanowane na okres „długiego weekendu”, nie cieszyły się dużym zainteresowaniem klubów polskich oraz zagranicznych. W założeniach organizatorów (duży wybór konkurencji, system eliminacji i finałów), w perspektywie zbliżających się letnich mistrzostw polski juniorów, zawody miały stanowić element sprawdzianu przygotowań zawodników do startu w LMP.  Dodatkowym elementem mobilizującym były nagrody finansowe dla zawodników starszych (od  rocznika 1999 wzwyż), dla młodszych przygotowano medale.  Mała ilośc zawodników z poza MKP Szczecin, niejasny system klasyfikacji oraz obiekt na którym rozgrywano meeteng (50 m długość pływalni) spowodował ,że na dwanaście możliwych wyróżnień tytułem „Najlepszy Zawodnik”, dziewięć tytułów przyznano zawodnikom MKP.
    Reprezentacja MKS Neptun, liczyła jedynie 13 zawodników, opiekę nad zawodnikami sprawowała kadra szkoleniowców Panowie Zbigniew MARKIEWICZ i Grzegorz KUNICKI.
    Do wyróżniających się zawodników MKS Neptun, zaliczyć należy Karola OSTROWSKIGO, Gabrielę KISIEL, Julię MIĄSKO i Bartosza PABICHA.
    Szczegółowe wyniki z rozegranego meetengu, dostępne są na stronie internetowej www.megatiming.pl/okręgowe
     ... czytaj więcej >>


    MKS Neptun - 06.14.2014


MIĘDZYWOJEWÓDZKIE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW 12 LAT II RUNDA 12-13.06.2014r. m. Szczecin

Podczas rozgrywanej II Rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 letnich w pływaniu, nasze miasto i klub Neptun reprezentował sześcioro zawodników. Wzorem poprzednich lat zawody rozegrano na pływalni olimpijskiej „Floating Arena” m. Szczecin w dniach 12-13 czerwca 2014 roku. Opiekę na zawodnikami sprawował Pan Zbigniew Markiewicz.
    Wśród naszej reprezentacji, medalowe miejsca wywalczyła:
    GAŁAGUZ Gabriela –  I miejsce (100m stylem dowolnym) ZŁOTO
                                 III miejsce (100m stylem klasycznym) BRĄZ
                                 III miejsce (200m stylem zmiennym) BRĄZ
    Szczegółowe wyniki z rozegranych MDMM – II Runda, dostępne są na stronie internetowej www.megatiming.pl/centralne
    W chwili obecnej oczekujemy sporządzenia na szczeblu ogólnopolskim zestawienia wszystkich zawodników rocznika 2002, którzy wystartowali w I i II Rundzie MDMM 12 latków. Zestawienia wszystkich zawodników, dostępne będzie na stronie PZP (www.pzp.pl) ... czytaj więcej >>


    MKS Neptun - 06.14.2014


"GRAND PRIX WOJEWÓDZTW ZACHODNIOPOMORSKIEGO I LUBUSKIEGO GIMNAZJUM - FINAŁ" – 30 maja 2014r. Gorzów Wlkp.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, Finał GP województw zachodniopomorskiego i lubuskiego w pływaniu – gimnazjum, rozegrany został w Gorzowie Wlkp., na pływalni CSR „Słowianka”. Zawody rozegrano w dniu 30 maja 2014 roku. Zawodnicy roczników 1998, 1999 i 2000, uczniowie Gimnazjum nr 4 i Gimnazjum katolickiego rywalizowali na 50-cio metrowej pływalni, a każdy z nich miał prawo startu w dwóch konkurencjach indywidualnych. Trenerem, opiekunem i kierownikiem w jednej osobie był Pan Zbigniew Markiewicz.
    Dorobkiem naszych zawodników stało się zdobycie 7 medali (3 złota, 2 srebra i 2 brązy), zdobytych przez:
    - Karol OSTROWSKI (r. 1999)
    I miejsce: 100 m st. dowolnym
    I miejsce: 100 m st. grzbietowym
    - Bartłomiej KOŁODZIEJ (r.1999)
    I miejsce: 100 m st. motylkowym
    - Bartosz REKOWSKI (r. 1999)
    II miejsce: 200 m st. zmiennym
    III miejsce: 100 m st. dowolnym
    - Sara PROKOP (r. 1998)
    II miejsce: 100 m st. klasycznym
    - Anna MAĆKOWIAK (r.2000)
    III miejsce: 100 m st. grzbietowym
    Szczegółowe wyniki z zawodów, dostępne są na stronie internetowej pod adresem www.megatiming.pl w zakładce okręgowe.
      ... czytaj więcej >>


    MKS Neptun - 06.14.2014


Copyright © 2009 MKS NEPTUN w Stargardzie Szczecińskim