Recenzja firmy:
Biuro Projektów PRZESTRZEŃ
 

STARGARD SZCZECIŃSKI - ZACHODNIOPOMORSKIE
ul. Warszawska 3/2
Telefon.: +48/91 578 47 25,+48 695 584 426
http://przestrzen-projekty.pl
   Rok założenia 1991 (bogata lista referencyjna) profesjonalizm
wszelkiego typu projekty budowlane:
 • domki jednorodzinne, rezydencje
 • zakłady przemysłowe, hale w dowolnej konstrukcji
 • pensjonaty, hotele, restauracje
 • budynki rolnicze: obory, stajnie, chlewnie
 • Biuro czynne 8:00-16:00
  Recenzent:
  Internauci:
  Ilość wyświetleń: 17054  

  HISTORIA FIRMY ORAZ JEJ ROZWÓJ
  Firma została założona w 1991 roku, przez małżeństwo państwo Agatę i Pawła Prabuckich. Siedziba Firmy znajduje się przy ul. Warszawskiej 3/2. Firma podlega ciągłemu rozwojowi. Od początku działalności zmieniała się siedziba firmy oraz liczba zatrudnianych pracowników. Zmianie uległ sposób sporządzania i prowadzenia projektów. Od kreślenia ręcznego biuro przeszło do najnowocześniejszych programów komputerowych służących do sporządzania projektów budowlanych w zakresie architektury, konstrukcji oraz instalacji sanitarnych. Biuro jest obecne jako partner na stronach internetowych wszystkich dużych, cenionych i ogólnie znanych biur projektowych tworzących projekty typowe przeznaczone do adaptacji, m. in. Murator,  Archon, MK Lipińscy czy KB Projekt. Biuro projektów Przestrzeń wciąż pracuje nad poszerzeniem oferty biura, zwiększeniu wydajności i jakości  usług. Biuro posiada stronę internetową: przestrzen-projekty.pl.
  OFERTA
  Biuro oferuje szeroki zakres usług wymaganych przy ubieganiu się o pozwolenie na budowę dowolnej inwestycji. Główną częścią  działalności biura jest adaptacja projektów typowych budynków mieszkalnych oraz wykonawstwo projektów indywidualnych na terenie województwa zachodniopomorskiego. W ofercie znajdują się również wszelkie typy projekty budynków inwentarskich, zakładów produkcyjnych,  hoteli lub budynków użyteczności publicznej wraz z pełnymi projektami całej infrastruktury technicznej, np. sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej lub projektami drogowymi. Biuro projektów Przestrzeń oferuje pełen zakres usług od pierwszych wniosków o wszelkie warunki techniczne oraz warunki zabudowy, poprzez uzgodnienia geodezyjne. Sporządzanie wtórników geodezyjnych, sporządzanie wyłączeń gruntów z produkcji rolnej do ostatecznych uzgodnień z poszczególnymi stronami postępowania. Duża część projektów budynków mieszkalnych oraz prawie wszystkie budynki typu hotele, budynki inwentarskie czy hale fabryczne to projekty autorskie tego biura. Inwestor otrzymuje projekt typowy bez wprowadzonych zmian w 4 egzemplarzach. Po przeprowadzeniu całej procedury adaptacji projektu i otrzymaniu decyzji o pozwoleniu na budowę inwestor otrzymuje 2 egz. powyższego projektu. Dwa pozostałe pozostają w urzędach jako egzemplarze archiwalne. Taka sama ilość egzemplarzy trafia do inwestora w przypadku projektów indywidualnych sporządzanych przez  biuro. Biuro dokonuje niezbędnych zmian w pełnym zakresie projektu. Wizualizacje są opracowywane na indywidualne zamówienie inwestora. Nie są one typową składową projektu budowlanego. Ceny większości projektów są bardzo podobne. Ale zawsze jest to pochodna indywidualnej sytuacji, lokalizacji i zakresu projektu który ma być sporządzony i jak wiele problemów biuro będzie musiało pokonać w imieniu inwestora. Średni czas sporządzania projektu w prostym przypadku gdy inwestor posiada wszystkie decyzje i warunki techniczne wraz z wtórnikiem geodezyjnym to około 1,5 miesiąca. Istnieje możliwość płatności przelewem. Najbardziej popularne projekty w naszym mieście są to głównie budynki mieszkalne jednorodzinne oraz mieszkalno – usługowe o średniej powierzchni użytkowej około 140 – 160m2. Biuro projektów Przestrzeń ma silną konkurencję. Przewagą nad reszta konkurencji jest zakres i szybkość przeprowadzanych zamierzeń inwestycyjnych.
  PRACOWNICY
  Obecnie biuro liczy 5 osób które są zatrudnione bezpośrednio w biurze, natomiast sporą część stanowią ludzie którzy współpracują z biurem przy poszczególnych zleceniach. W tym kierunku też następuje rozwój, gdyż na samym początku w biurze pracowały tylko 2 osoby. Pracownicy to osoby z dużym doświadczeniem projektowym i wykonawczym (mgr. inż. arch. Agata Prabucka, inż. Paweł Prabucki) oraz młodzi ludzie zdobywający doświadczenie. Specjaliści zatrudnieni w B.P.Przestrzeń legitymują się niezbędnymi uprawnieniami do projektowania i wykonawstwa. Oprócz profesjonalizmu cechuje te osoby ogromna życzliwość, uczciwość oraz pełne zaangażowanie. Myśląc o wybudowaniu własnego wymarzonego domu warto zwrócić się do Biura Projektów Przestrzeń. Pracownicy pomogą wykonać wszystkie formalności oraz stworzą ten jedyny i niepowtarzalny projekt naszego przyszłego domu, dostosowując go do naszych indywidualnych potrzeb.
  LOKAL
  Na początku działalności Biuro Projektów Przestrzeń znajdowało się w wydzielonym pokoju w prywatnym mieszkaniu p. Prabuckich gdzie obydwoje współpracowali nad zleceniami. Następnie  firma zmieniła siedzibę na biuro przy ul. Śląskiej. Ostatecznie lokal znajduje się w jednej z kamienic przy ul. Warszawskiej 3/2 i zajmuje powierzchnię 115m2. W środku znajdują się 3 pomieszczenia dostosowane do obsługi klientów. Pomieszczenia mają swój jedyny i niepowtarzalny klimat. Wszystko za sprawą antycznych mebli, kotar oraz bibelotów z poprzedniej epoki. Przed kamienicą, w której znajduje się biuro  możemy bez żadnych problemów  zaparkować auto.  
  OPINIA RECENZENTA
  W związku z wieloletnią obecnością na rynku stargardzkim jak i również na terenie całego województwa zachodniopomorskiego biuro jest znaną, rozpoznawalną i doświadczoną grupą ludzi. Rozwiązywanie problemów wynikłych w trakcie postępowania, dokonywanie uzgodnień negocjowanie warunków korzystnych dla inwestora przychodzi z większą sprawnością. Jest to biuro przyjazne człowiekowi,  w którym nasze problemy związane z budową domu stają się problemami biura. Opowiedz o marzeniach o własnym domu  a Państwo Prabuccy wraz z swoimi pracownikami spełnią je i sprawią że będziesz szczęśliwy z wyboru tego właśnie biura projektów.

   
  IKONOGRAFIA

  Budynek wielorodzinny z garażem podziemnym przy ul. Słowackiego w Stargardzie.  Realizacja rezydencji – obecnie w budowie.  Budynek Stacji Ornitologicznej rezerwatu ptaków nad jeziorem Świdwie.  Kompleks hal produkcyjnych o powierzchni ponad 5000m kwadratowych. Zakład prefabrykatów betonowych w Połchowie.

  ZALETY WADY
  •    Bogata lista referencyjna
  •    Wieloletnie doświadczenie
  •    Wysokie kwalifikacje pracowników
  •    Szybkość i sprawność przeprowadzania inwestycji
  •    Nowoczesne techniki sporządzania projektów
  •    Pomoc w regulowaniu formalności ,, urzędowych”


  Autor recenzji: Marta Kubacka (2016-11-02); Tel.: 0504 798 018; E-mail: recenzje@info.stargard.pl; Szczegóły ->